اولين جشنواره دانش آموزي همتا

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شبکه خبر،

 الناز فطيرخوراني دبير جشنواره دانش آموزي همتا گفت: ثبت نام اولين جشنواره دانش آموزي همتا در رشته‌هاي مختلف علمي در 5 محور سمينار‌هاي علمي، دستاورد‌ها و اختراعات، کسب و کار، توليد محتواي ديجيتال و سخنراني علمي از طريق سايت hamrahschool.ir از اول تابستان آغاز و تا پايان مردادماه ادامه دارد، داوري و ارزيابي آثار نيز در پايان تابستان در روز‌هاي 24 الي 26 شهريورماه برگزار خواهد شد. انشالله مراسم اختتاميه و اهدا جوايز به منتخبين اين رويداد دانش آموزي به صورت حضوري در مهرماه 1400 همزمان با ماه ربيع الاول برگزار خواهد شد.
وي ادامه داد: در بخش سمينار‌هاي علمي دانش آموزان مي‌توانند در گرايش مختلف در رشته‌هايي همچون علوم شيمي، علوم اجتماعي و انساني، علوم زيستي، علوم فيزيک و نجوم، محيط زيست، علوم رياضي، فني و مهندسي، هنر، معماري و شهرسازي، نانوتکنولوژي، علوم ديني و معارف اسلامي، ادبيات و آفرينش ادبي شرکت کنند و پروژه‌هاي علمي خود را ارائه نمايند. دانش آموزان در محور دستاورد‌ها و اختراعات، مي‌توانند دستاورد علمي و اختراعات و نوآوري‌هاي خود را ارائه کنند.
فطيرخوراني اظهار کرد: در محور کسب و کار گرايش‌هاي کارآفريني، بازاريابي، مسئوليت اجتماعي، مهارت‌هاي نوين کسب و کار و استارتاپ برنامه ريزي شده است و دانش آموزان مي‌توانند در اين بخش کسب و کار‌هاي مدرسه‌اي خود را ارائه کنند.
دبير جشنواره دانش آموزي همتا تصريح کرد: دانش آموزان در محورکامپيوتر و توليد محتواي ديجيتال مي‌توانند در گرايش‌هاي کامپيوتر و برنامه نويسي، شبيه سازي، بازي سازي، حل مسئله بر بستر اينترنت اشيا، محتواسازي رسانه، توليد فيلم و انيميشن، موشن گرافي، طراحي گرافيکي و اينفوگرافي شرکت کنند و همچنين در بخش سخنراني علمي tedtalks مي‌توانند يک موضوع علمي را با بياني خلاقانه و جذاب ارائه نمايند.
به گفته او، دستاورد‌ها و پروژه‌هاي دانش آموزان توسط برترين اساتيد داوري خواهد شد و به گروه‌هاي برگزيده و مدارس فعال علاوه بر جوايز نفيس نقدي در مجموع به ارزش ??? ميليون تومان، تنديس ويژه ابداعات و اختراعات جشنواره و لوح تقدير و اکانت عضويت در سامانه مدرسه همراه نيز اهدا خواهد شد.
فطيرخوراني در پايان خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش، جامعه تعليمات اسلامي، شرکت برق منطقه‌اي تهران، مدرسه پرس، اداره کل اوقاف و امور خيريه، اداره کل حفاظت محيط زيست، شرکت صنايع پتروشيمي خليج فارس، گروه آموزشي ايتات، جشنواره فرهيختگان جوان واحد علوم و تحقيقات، سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامي، کانون مدارس اسلامي، امور کل ورزش و جوانان استان تهران، سازمان زيباسازي شهرداري تهران و کلي ارگان و نهاد علمي و فرهنگي کشور حاميان جشنواره هستند.

گفتني است علاقه مندان مي‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بيشتر به آدرس مستقيم hamrahschool.ir مراجعه کنند.

تاریخ خبر: 1400/04/19