ارائه سمينارهاي معماري وشهرسازي توسط دانش آموزان

سازمان زيباسازي شهر تهران با همکاري سازمان آموزش و پرورش سمينارهاي علمي دانش آموزي را در با موضوع معماري وشهرسازي در قالب جشنواره همتا برگزار مي کند. 

به گزارش شهر، الناز فطيرخواني دبير جشنواره دانش آموزش همتا در توضيح اين خبر گفت: ثبت نام اولين جشنواره دانش آموزي همتا در رشته هاي مختلف علمي در ? محور سمينارهاي علمي، دستاوردها و اختراعات، کسب و کار، توليد محتواي ديجيتال و سخنراني علمي از طريق سايت hamrahschool.ir   از اول تابستان آغاز و تا پايان مردادماه ادامه دارد.

او افزود: اين جشنواره در بخش سمينارهاي علمي دانش آموزاي علاوه بر معماري وشهرسازي در محورهاي علوم شيمي، علوم اجتماعي و انساني، علوم زيستي، علوم فيزيک و نجوم، محيط زيست، علوم رياضي، فني و مهندسي، هنر، نانوتکنولوژي، علوم ديني و معارف اسلامي، ادبيات و آفرينش ادبي  نيز اثر مي پذيرد.

همچنين دانش آموزان در محور دستاورد ها و اختراعات، مي توانند دستاورد علمي  و اختراعات و نوآوري هاي خود را ارائه نمايند.

به گفته او در محور کسب و کار گرايش هاي کارآفريني، بازاريابي، مسئوليت اجتماعي، مهارت هاي نوين کسب و کار و استارتاپ برنامه ريزي شده است و دانش آموزان مي توانند در اين بخش کسب و کارهاي مدرسه اي خود را ارائه نمايند.

فطيرخواني خاطرنشان کرد: دانش آموزان در محورکامپيوتر و توليد محتواي ديجيتال مي توانند در گرايش هاي کامپيوتر و برنامه نويسي، شبيه سازي، بازي سازي، حل مسئله بر بستر اينترنت اشيا ، محتواسازي رسانه، توليد فيلم و انيميشن، موشن گرافي، طراحي گرافيکي و اينفوگرافي شرکت نمايند و همچنين در بخش سخنراني علمي tedtalks مي توانند يک موضوع علمي را با بياني خلاقانه و جذاب ارائه نمايند.

او افزود: دستاوردها و پروژه‌هاي دانش آموزان توسط برترين اساتيد داوري خواهد شد و به گروه هاي برگزيده و مدارس فعال علاوه بر جوايز نفيس نقدي در مجموع به ارزش ??? ميليون تومان، تنديس ويژه ابداعات و اختراعات جشنواره و لوح  تقدير و اکانت عضويت در سامانه مدرسه همراه نيز اهدا خواهد شد. 

بر اساس اين گزارش علاقه مندان مي توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بيشتر به آدرس مستقيم hamrahschool.ir  مراجعه نمايند.

اولين جشنواره دانش آموزي همتا ( همراه تابستان) با هدف گسترش فرهنگ تحقيق و پژوهش و رشد مهارت هاي علمي و عملي دانش آموزان و پر کردن اوقات فراغت آن ها به صورت مجازي در تابستان 1400 ويژه کليه مقاطع دانش آموزي دبستان و دوره اول و دوم دبيرستان برگزار مي گردد.

تاریخ خبر: 1400/04/17