سمینارهای علمی

یکی از مهمترین محورهای جشنواره دانش آموزی همتا (همراه تابستان)، محور سمینارهای علمی است . محور سمینارهای علمی جشنواره در 12 رشته علوم شیمی، علوم اجتماعی و انسانی، علوم زیستی، علوم فیزیک و نجوم، محیط زیست، علوم ریاضی، فنی و مهندسی، هنر، معماری و ، شهرسازی، نانوتکنولوژی، علوم دینی و معارف اسلامی، ادبیات و آفرینش ادبی برگزار خواهد شد. برای شرکت در این محور لازم است یک پروژه علمی یا یک فعالیت پژوهشی داشته باشید.
شرکت کنندگان این محور می توانند از مطالب آموزشی و وبینارهای آنلاینی که از طریق سایت رسمی جشنواره ارائه خواهد شد آموزش‌های لازم جهت افزایش کیفیت پرو‌ژه‌های خود مثل روش پژوهش، نگارش مقاله، ارائه و فن بیان استفاده کنند.
وبینارهای آموزشی به صورت رایگان با هدف افزایش مهارت‌ها و توانمندسازی شما برای داشتن ارائه‌ی علمی اثربخش طراحی شده‌اند.
محور سمینارهای علمی، فرصت ارائه پروژه شما به دیگران و در معرض قرار گرفتن آن برای قضاوت حرفه‌ای را فراهم می کند.
همه دانش‌آموزان مقاطع دوره ابتدایی، اول و دوم متوسطه می‌توانند در این محور شرکت کنند و دانش اموزان در هر مقطع فقط با دانش آموزان هم مقطع خود به رقابت می‌پردازند.
داوری هر مقطع به صورت جداگانه انجام می پذیرد. داوری توسط هیات داوران توسط فرم های داوری دقیق و اختصاصی با توجه به تفکیک رشته و مقطع تحصیلی انجام می شود.
برای شرکت در این بخش از جشنواره می‌توانید به صورت فردی یا گروه‌های حداکثر ۵ نفره اقدام کنید.
در این محور کلیه گروه ها موظف هستند مقاله و پاورپوینت برای پروژه خود آماده و فایل آن را ارائه نمایند. لازم است فایل مقاله و پاورپوینت ارائه خود را تا پایان مهلت مجاز اعلام‌شده در سایت بارگذاری کنید. هم چنین مطابق زمان بندی که به شما اعلام می‌شود لازم است برای ارائه آماده شده و در بازه زمانی 20 دقیقه نتیجه تحقیقات خود را ارائه بدهید و در انتهای ارائه نیز در بازه زمانی 10 دقیقه فرصتی برای پرسش و پاسخ حاضرین و داوران در نظر بگیرید.