دستاوردها و اختراعات

یکی از مهمترین محورهای جشنواره دانش آموزی همتا (همراه تابستان)، محور دستاوردها، اختراعات و دست سازه های دانش آموزی است. این محور در 2 بخش دستاورعلمی ، و اختراع و نوآوری برگزاری می شود.
برای شرکت در این محور لازم است یک پروژه علمی یا یک فعالیت پژوهشی داشته باشید. این فعالیت باید قابلیت تبدیل شدن به یک دست‌سازه و یا دست‌‌آورد را داشته باشد. خروجی پروژه شما لازم است قابل رویت باشد. مواردی مانند یک سازه نمایشی یا یک دستگاه خلاقلانه و نو در بخش اختراع و نوآوری و طرحی که یک مشکل یا معضل را حل کند دربخش دستاورد علمی ارائه خواهد شد.
شرکت کنندگان این محور می توانند از مطالب آموزشی و وبینارهای آنلاینی که از طریق سایت رسمی جشنواره ارائه خواهد شد آموزش‌های لازم جهت افزایش کیفیت پرو‌ژه‌های خود مثل مهارت ارائه استاندارد پروژه مانند فن بیان و مهارت مستند سازی پروژه و نگارش مقاله استفاده کنند.
وبینارهای آموزشی به صورت رایگان با هدف افزایش مهارت‌ها و توانمندسازی شما برای داشتن ارائه‌ی علمی اثربخش طراحی شده‌اند.
همه دانش‌آموزان مقاطع دوره ابتدایی، اول و دوم متوسطه می‌توانند در این محور شرکت کنند و دانش اموزان در هر مقطع فقط با دانش آموزان هم مقطع خود به رقابت می‌پردازند.
داوری هر مقطع به صورت جداگانه انجام می پذیرد. داوری توسط هیات داوران توسط فرم های داوری دقیق و اختصاصی با توجه به تفکیک رشته و مقطع تحصیلی انجام می شود.
برای شرکت در این بخش از جشنواره می‌توانید به صورت فردی یا گروه‌های حداکثر ۵ نفره اقدام کنید.
در این محور کلیه گروه ها موظف هستند مقاله و پاورپوینت برای پروژه خود آماده و فایل آن را ارائه نمایند. لازم است فایل مقاله و پاورپوینت ارائه خود را تا پایان مهلت مجاز اعلام‌شده در سایت بارگذاری کنید. هم چنین مطابق زمان بندی که به شما اعلام می‌شود لازم است برای ارائه آماده شده و در بازه زمانی 20 دقیقه نتیجه تحقیقات خود را ارائه بدهید و در انتهای ارائه نیز در بازه زمانی 10 دقیقه فرصتی برای پرسش و پاسخ حاضرین و داوران در نظر بگیرید.